Novinky

Golfový turnaj přátel a bývalých účastníků projektu „Vzděláváním blíže k zeleni“ – Grabštejn

Nedělní ráno 29.8. bylo velni podzimní a podle předpovědi počasí se dal očekávat déšť. Pro golfistu je samozřejmostí, že…….„není špatného počasí, je jen špatné oblečení na golf“, ale přeci jen když prší, tak to není ono. S tímto vědomím jsme se blížili k Ještědu a dále ve směru golfového hřiště v Grabštejně, kde jsme měli tradiční turnaj na závěr prázdnin. Celkem se nás sešlo 35 účastníků, do turnaje nastoupilo 28 hráčů a akce se účastnilo 8 členů našeho svazu.

Před turnajem nás uvítal majitel a headgreenkeeper v jedné osobě Jan Šefčík a popsal nám stav hřiště a místní pravidla. Všichni jsme byli rádi, že bylo možno stavět….Déšť nás dostih ve 12.36 hod a pršelo cca 20 minut, toto zmiňuji proto, že ostatní klimatické podmínky byly pro golf příznivé a žádná velká deštivá pohroma se nekonala. Všichni hráči absolvovali turnaj v pohodě a v dobré náladě. Výsledky turnaje naleznete zde.

S radostí mohu říci, že turnaje se zúčastnil pan profesor Petr Sklenička, rektor ČZU v Praze a kromě toho, že celý turnaj jednoznačně vyhrál, jak v brutto tak netto výsledcích, tak také podpořil spolupráci ČZU v Praze a Českého svazu greenkeeperů. Za podporu děkujeme a spolupráci budeme nadále rozvíjet k oboustranné spokojenosti. Na závěr byly rozdány ceny a členům svazu sponzorské dary od partnerů Českého svazu greenkeeperů, kterým také děkujeme za podporu. Rád bych opět poděkoval Janu Šefčíkovi za příjemné prostředí na jeho hřišti s tím, že se zde potkáme opět za rok.

Karel Kubata

Golfový turnaj přátel a bývalých účastníků projektu „Vzděláváním blíže k zeleni“ – Grabštejn – fotogalerie ZDE