Novinky

Turnaj Slunovratu vyhrál poděbradský Jiří Kodeš

Rok se s rokem sešel a čeští greenkeepeři spolu s jejich přáteli, obchodními partnery a prémiovými členy LGCP oslavili letní slunovrat již posedmé za sebou golfovým turnajem. Nejlepším hrajícím greenkeeperem se letos stal poděbradský Jiří Kodeš.

 Rok se s rokem sešel a čeští greenkeepeři spolu s jejich přáteli, obchodními partnery a prémiovými členy LGCP oslavili letní slunovrat již posedmé za sebou golfovým turnajem. Nejlepším hrajícím greenkeeperem se letos stal poděbradský Jiří Kodeš, který na zdolání dobře připraveného hřiště vystačil s 83 ranami (35 stabl. bodů, hcp 10,6). Pod mírně zamračenou oblohou byl v kategorii mix HCP 0-18 nejlepší Jan Pištěk (GKDDV), v kategorii 18,1-36 František Hlaváček a v kategorii 36,1-54 Jan Kopecký (oba LGCPY).
Zdolat mistrovské hřiště v Pyšelích vyrazilo dvacet flajtů ve středu ráno 21. června v okamžiku východu slunce (sraz před klubovnou v 03.45, canon start v 04.30 hod.), podobně jako při předchozích šesti ročnících. Ten první se konal na pražském Black Bridge, druhý ve Mstěticích, třetí na 14 hotových pyšelských jamkách. „Před čtyřmi lety jsme se touto dobou modlili, aby vinou pomalu tajícího sněhu později zasetý nový trávník na závěrečné osmnácté jamce dobře prospíval, krásně a rychle rostl. Věřili jsme, že v létě hřiště otevřeme,“ vzpomíná Jiří Novosad, manažer pyšelské Lorety Golf. V polovině července se tady nakonec opravdu začalo hrát na 18 mistrovských jamkách. Brzy se ukázalo se, že třetí české hřiště z dílny v Rakousku žijícího britského architekta Keitha Prestona v ničem za jeho staršími a známějšími „sourozenci“ Ypsilonkou a Albatrossem nezaostává.
V dalších třech letech pravidelně přijíždí za každoročním nevšedním zážitkem do středočeských Pyšel více než tři desítky greenkeeperů i z velmi vzdálených míst (z Malevilu, Poděbrad, Slap, Písku, České Lípy, Mostu nebo Ropice). S holí v ruce se k účastníkům turnaje již tradičně přidává i spolumajitel golfových Pyšel pan Martin Křížek. Turnaj v malebném Posázaví se dobře zabydlel. K jeho raritám patří vedle vstávání do hluboké tmy např. obětavé válcování greenů týmem údržby ve dvě hodiny ráno… děkujeme! Každým rokem je zde vidět značný posun kvality. „Na začátku páté sezony máme zase stejný cíl. Dopřát našim členům a klientům krásný golfový den – tedy i ten slunovratový, nejdelší den v roce – a vidět je odjíždět s úsměvem na tváři,“ znějí sympatická slova z Pyšel, vítěze ankety o „hřiště roku“.
Ceny do turnaje věnoval ČSG, svazoví Patroni (díky patří zejména firmám Ittec, Profigrass, John Deere, AGRO CS, AROS-osiva, ICL a Lovochemie), časopis GREEN, Golf Resort Olomouc a Malovaný sklep ze Znojma. Díky jejich štědrosti byla také podpořena úterní večerní předstartovní příprava v klubovně. Nehrálo se s prázdným žaludkem (před startem káva a koláč, občerstvení během hry, vydatná snídaně po hře ala oběd) a s prázdnou neodjel domů žádný hráč. Velké poděkování patří vedení Loreta Golf Club Pyšely a head greenkeeperovi Bohouši Shejbalovi. Ať žije Greenkeeper letní Slunovrat 2018!
Bližší informace: GREEN 2/2017, www.casopis-green.cz, prochazkagreen@seznam.cz